Wybór szafy

W każdym domu jest jakaś szafa, ponieważ są one potrzebne, żeby przechowywać własne ubrania oraz produkty typu ręczniki czy pościel. Oczywiście rozmaitych szaf jest bardzo wiele, ponieważ potrzeb oraz mieszkań jest także bardzo dużo. Zupełnie inaczej będziemy meblować duży dom, w którym spokojnie możemy postawić standardową szafę lub zrobić garderobę a inaczej maleńkie mieszkanko, w którym trzeba bardzo kombinować, żeby cokolwiek tak postawić. Dlatego wybór szafy jest bardzo ważny i trudny. W sklepach mamy ogromną ilość szaf, z których możemy wybierać wszystko, czego się potrzebuje. Czasy, w których szafa była tylko z drążkiem do wieszania ubrań już minęły, gdyż ona też miała swój cel. Zwykle był to komplet z pozostałymi półkami, na których większość ubrań była poukładana, więc szafa miała już tylko drążek. Dziś takich mebli już nie ma, dlatego szafa mieści w sobie i drążek na wieszaki i półki, w których poukładamy odzież. Często ma też specjalne szuflady, by umieścić w nich bieliznę. To często bardzo dobre rozwiązanie do poszczególnych pokoi, by nie trzeba było już wstawiać dodatkowych mebli. Z jednej strony jest to bardzo sensowne, gdyż właściwie w szafie mieści się dosłownie wszystko, czego potrzebuje jedna osoba, by nie zawalać niewielkiego pokoju kolejnymi meblami.

Szafa pojedyncza mała

Zdecydowanie najlepiej jest zakupić niewielką pojedynczą szafę. Jeśli mamy dużo miejsca, ponieważ szafa powinna być pojemna, warto zastanowić się, czy kilka mniejszych szaf nie będzie lepszym rozwiązaniem, ponieważ w razie przesuwania czy przestawiania, o wiele prościej jest przestawić kilka mniejszych szaf niż jedną dużą. Tego typu meble są też doskonałym wyposażeniem niewielkiego pokoju, szczególnie, jeśli nie da się wstawić tam szafy narożnej, a każdy kawałek pokoju jest bardzo cenny. W standardowych niewielkich nawet szafach znajdziemy dosłownie wszystko, co jest potrzebne, by można było umieścić wszystkie ubrania jednej lub nawet dwóch osób, które mieszkają w danym pokoju.

Szafa do zabudowy

To rozwiązanie bardzo często stosowane do wnęk. To nie jest zwykły mebel, lecz zabudowana wnęka, która ma drzwi, tworzące wygląd szafy. W środku natomiast nie ma żadnych ścianek, gdyż ściankami szafy są ściany wnęki. W ścianie montowane są półki oraz drążki, choć nie w całości. Jeśli półki mają być tylko do połowy ściany, trzeba dostawić mini ściankę, na której druga strona półki się oprze. W zależności od potrzeb oraz oczekiwań klienta, osoba, która wykonuje szafę do zabudowy, musi uwzględnić dosłownie wszystko, co ma się w owym meblu znaleźć. W malutkich pokojach także taki mebel znajduje zastosowanie. Szczególnie polecane jest przy podłużnym pokoju, gdzie węższa ściana pokoju wraz z bocznymi, tworzy wnękę dla zabudowy. Tego typu rozwiązanie jest wyjątkowo zalecane, gdy po wstawionej szafie są jeszcze niewykorzystane elementy pokoju. W takiej sytuacji o wiele lepszym rozwiązaniem jest faktycznie zabudowa części pokoju, niż wciskanie szafy, która będzie nie do końca dopasowana, za to będzie zbierać kurz w niedostępnych miejscach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *