Szafa z lustrem – czy warto?

Każde mieszkanie potrzebuje mebli. Można je zdobyć na wiele sposobów, od rodziny, z serwisów społecznościowych oraz ze sklepów. Mieszkanie jest czymś bardzo trwałym, dlatego nad zakupem mebli także należałoby się odpowiednio zastanowić. Istnieje wiele firm produkujących naprawdę dobre meble, które nie tylko wytrzymują lata, ale są także piękne. Wybierając je warto też wziąć pod uwagę, czy mają być stałym, albo przynajmniej długotrwałym elementem domu, czy wręcz odwrotnie. Zazwyczaj do wynajmowanych mieszkań kupuje się meble gorszej jakości i lżejsze, aby była łatwiejsza przeprowadzka. Ciężkie meble mimo że są wytrzymałe i zazwyczaj dobrze wykonane, nie pasują też do każdego rodzaju pomieszczenia. Duże i ciężkie meble jak białe szafy z lustrem rzadko są kupowane do wynajmowanych mieszkań, częściej do własnościowych, albo socjalnych.

Styl nowoczesny i mieszany

W ostatnich latach najczęściej wybieranym stylem urządzania mieszkania jest styl nowoczesny bądź mieszany. Ten pierwszy jest dużo łatwiejszy do wytworzenia. Nowoczesność lubi ład i porządek. Dominującym kolorem jest biel, często w połączeniu z innym intensywnym. Meble zazwyczaj są względnie jednolite kolorystycznie i raczej się nie wyróżniają, są za to nowoczesne i zadbane. Dlatego przykładowo w takim mieszkaniu często można znaleźć białe szafy z lustrem. Styl mieszany jest już dużo trudniejszy i wymaga połączenia czegoś kojarzonego z dawnymi czasami. Może to być kominek, lub łóżko z baldachimem. Może to też być jakiś antyczny mebel czy inne dodatki do mieszkania. Styl nowoczesny nie lubi mebli z deski, woli aluminiowe, lub przynajmniej pomalowane. Z kolei styl mieszany lubi ten typ mebli, ale lubi łączyć go z nowoczesnymi dodatkami. Może też być odwrotność, czyli antyczne dodatki w połączeniu z nowoczesnymi meblami.

Białe szafy z lustrem raczej nie są do zakupienia w antykwariacie. Jest to produkt typowo nowoczesny, mimo że lustra umieszczone w szafach były już wcześniej. Kolor ten oznacza początek, czystość i wiele pozytywnych określeń. Dla niektórych jednak może się jeszcze kojarzyć ze śmiercią w szpitalnych salach. Mało osób decyduje się na białe ściany, ale białe meble, to zupełnie inna sprawa. Jest je dużo łatwiej utrzymać w czystości i sprawiają, że dom wydaje się znacznie przytulniejszy, a ludzie w nim mieszkający uczciwi. Szafa zazwyczaj zajmuje centralne miejsce w domu, jest największa, a kiedy posiada jeszcze lustro, jest najbardziej obleganym meblem, nie licząc krzeseł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *