Rodzaje szaf

W dzisiejszych czasach w sklepach jest bardzo wiele szaf, które możemy dopasować do naszych wyborów. To nasz dom ma być umeblowany, jednak powinien być nie tylko ładny, lecz przede wszystkim wygodny. Dlatego tworzy się wiele rodzajów szaf, żeby można było wybrać najlepsze z możliwych. W zależności od potrzeb, wybieramy takie meble, które doskonale się sprawdzą w danym mieszkaniu.

Rodzaje szaf

  • Szafa standardowa – w tej grupie znajdą się zarówno małe jednoosobowe jak i większe, które pomieszczą wszystkie rzeczy całej rodziny. To najprostszy do zakupienia mebel, ponieważ zwykle jest już gotowy w sklepie i możemy po prostu wybrać jego wymiary oraz wygląd. Możemy zajrzeć do środka, policzyć półki, sprawdzić jego przydatność i materiał, z którego jest wykonany, po czym zdecydować o zakupie. Z tego typu produktów możemy wybierać zarówno małe jak i bardzo duże szafy, w zależności od potrzeb. Wiele osób decyduje się na kupno dwóch mniejszych szaf niż jednej dużej, ponieważ dwie mniejsze są łatwiejsze do przesuwania, niż jedna bardzo duża. Tego typu rozwiązania są bardzo sensowne i wygodne, ponieważ szafy rzadko stoją cały czas w jednym miejscu, po prostu czasami trzeba je przesunąć.
  • Szafa na wymiar – tego typu rozwiązanie raczej nie jest dostępne od ręki w sklepie, ponieważ jak sama nazwa wskazuje, jest wykonywane na wymiar. To znaczy, że zgłaszamy się do firmy produkującej takie meble, ktoś przyjeżdża wziąć wymiar oraz wszystkie wytyczne, których oczekuje klient, i zostaje mu czas na wykonanie takiego mebla. Tego typu produkty są sporo droższe niż standardowe zakupione w sklepie, ponieważ nie jest to masowa produkcja, tylko solidny wykonany dla konkretnego domu produkt. Z reguły już przy wzięciu wymiarów coś się płaci, ponieważ wykonana na wymiar szafa nie będzie sprzedana komuś innemu, gdyż zrobiona jest do konkretnego mieszkania. W takiej sytuacji należy się liczyć z tym, że nie ma możliwości wycofania się z zakupu, ponieważ znaleźliśmy w sklepie coś odpowiedniego. Zamówiony produkt musi być kupiony, ponieważ jest zrobiony specjalnie dla nas.
  • Szafa do zabudowy – bardzo popularny produkt, przeznaczony do wybranego domu. Nie nadaje się do przesuwania i zabierania do innego domu, ponieważ jest wykonany jako część wybranego mieszkania. To specjalne drzwi szafy zamontowane na wnęce czy wybranym miejscu w danym mieszkaniu. W ścianę zamontowane są półki oraz drążki, zaś drzwi są jedynym elementem szafowym, dostawionym. Zamykają w sposób fachowy wnękę, tworząc z niej szafę. Tego typu rozwiązania tworzy się wyłącznie we własnym domu, ponieważ po wyprowadzce z niego, szafa musi zostać. Jest ona bowiem częścią domu a nie meblem na wymiar.

Meble na wymiar, choć dopasowane do danego domu, mogą być zebrane i przestawione. Szafa wnękowa czyli zabudowana wnęka, nie nadaje się do przenoszenia, ponieważ tak jak okno czy drzwi, jest częścią domu.

https://www.amdk.pl/104-szafy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *