Jak dobierać szafę?

W czasach PRL meblami były całe meblościanki, które miały mnóstwo półek, zaś szafa w komplecie miała już tylko sam drążek do wieszaków. Takie rozłożenie sprawiało, że w tego rodzaju meblach mieściła się odzież całej rodziny. Do tego też służył taki mebel. Dziś kupując samą szafę, sprawdzimy, ile się w niej zmieści, ponieważ meblościanek już nie ma, chyba, że używane. Dziś jedna szafa posiada półki oraz drążek a większe mają także szuflady. To doskonałe rozwiązanie, ponieważ sama szafa zawiera dosłownie wszystko, czego potrzeba, do schowania ubrań. Dzięki temu nie musimy zapełniać pokoju poszczególnymi meblami, tylko jeden lub dwa meble zawierają dosłownie wszystko, czego potrzeba.

Szafy do zabudowy

Choć w sprzedaży jest ogromna ilość szaf, zdecydowanie największym powodzeniem cieszą się szafy do zabudowy. Dlatego tak jest, ponieważ wiele mieszkań jest malutkich i nieustawnych. To zaś sprawia, iż w każdym kącie i nieużytkowej wnęce, robi się szafy, żeby jak najbardziej wykorzystać każdy metr mieszkania. Szafy do zabudowy to tak ciekawe wynalazki, że zabudowuje się kawałek nie ustawnego pokoju, tworząc szafę. Nawet bardzo nieustawna i niewymiarowa wnęka, doskonale nada się do zabudowy, tworzącej szafę. Bardzo często dobrym pomysłem jest zabudowanie wnęki, która powstała po zamurowanych drzwiach, ponieważ często właśnie one są dość duże, wystarczające na stworzenie takiego rodzaju mebla. Dlaczego każda wnęka będzie solidnie zabudowana? Ponieważ cała zabudowa to drzwi zewnętrzne, montowane do ściany. Wszystkie boki nowej szafy tworzy ściana wnęki. To właśnie w ścianach montowane są drążki oraz półki, na których potem będziemy układać i wieszać ubrania. Oczywiście wszystkie elementy nowej szafy tworzy fachowiec, który w ogóle montuje szafę. Do niego należy nie tylko zamontowanie drzwi, lecz także półek i drążków, czyli dokładnie tego, co jest potrzebne do szafy.

Szafy gotowe

W sklepach istnieje ogrom szaf, poczynając od malutkich a kończąc na dużych. W zależności od potrzeb, można wybierać dokładnie takie, jakie są potrzebne. Często jednak się zdarza, że żaden mebel nie pasuje do naszego mieszkania. Na to też jest rada. Wystarczy wybrał mebel na wymiar co oznacza, że producent wykona dla nas odpowiednią szafę czy inny mebel. To nie to samo, co meble do zabudowy, ponieważ szafa na wymiar to wciąż całościowa szafa, możliwa do przesuwania, tylko wykonana na dokładny wymiar, żeby się zmieściła w danym mieszkaniu. Wadą szafy do zabudowy jest to, że nie nadaje się do przesunięcia czy zabrania do innego domu. Jest tworzona do konkretnego miejsca. Szafa na wymiar będzie się nadawała do przesuwania i zabierania w inne miejsce. Po prostu jest wykonana w odpowiednim wymiarze, żeby w danym miejscu spokojnie się zmieściła. Dziś nie tylko gotowe szafy możemy kupić, lecz także takie, które spokojnie dopasujemy do poszczególnych pokoi czy wręcz konkretnych miejsc w domu. Wszystko zależy od nas i naszych możliwości finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *